LBL | Šobrīd
Valmieras Olimpiskais Centrs
22 janv 2022
Valmierieši izcīna pārliecinošu uzvaru pār ''Tallinna Kalev'' basketbolistiem; Dubultam 19 punkti

Pēc gandrīz kā mēneša gara pārtraukuma, laukumā atgriezās ''Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola'' basketbola komanda. 22. janvāra vakarā, valmierieši aizvadīja cīņu savā laukumā pret ''Tallinna Kalev'' vienību. Valtera Vēvera atgriešanās spēlē, valmierieši izcīnīja pārliecinošu uzvaru ar gandrīz kā 40 punktu pārsvaru - 93:54.

Bija skaidri zināms, ka abas vienības būs izsalkušas pēc uzvaras. Abas komandas ir tiešie konkurenti ''Pafbet'' Latvijas – Igaunijas basketbola līgā un šī bija principiāla cīņa. Lai gan spēles sākums bija samērā līdzīgs, valmierieši ātri vien pārņēma kontroli pār spēli un pēcāk izvirzījās vadībā pat ar desmit punktu pārsvaru. Pirmā ceturtdaļa pārliecinoša - 26:18.

Arī otrajā ceturksnī turpinājās Valmieras dominance. Valmierieši guva divas reizes vairāk punktu kā viesi un iepriecināja savus līdzjutējus ar kvalitatīvu basketbolu. Pēc puslaika uz tablo bija jau 53:31.

Arī otrajā puslaikā situācija nemainījās. Valmierieši joprojām spēja gūt virs 20 punktiem ceturtdaļā, kamēr viesi ar mocībām pārkāpa 10 punktu robežu. Lielisks uzbrukums un vēl labāka aizsardzība no valmieriešu puses šoreiz ļāva izcīnīt ļoti pārliecinošu uzvaru - 93:54. Uz brīdi valmieriešiem bija pat 42 punktu pārsvars! Šī uzvara ļauj valmieriešiem nedaudz atgūties un pakāpties par pozīciju augstāk turnīra tabulā. Svarīgākās cīņas gan tikai vēl priekšā!

Lai gan mača pieteikumā bija ar Viktors Iļjins - šoreiz viņš laukumā nedevās. Tikmēr kārtējo lielisko cīņu aizvadīja Klāvs Dubults, kurš aktīvi darbojās abās laukuma pusēs. Viņa kontā šoreiz 19 gūti punkti, 8 atlēkušās bumbas, 1 rezultatīva piespēle un 2 pārtvertas bumbas. Arī precizitāte praktiski perfekta. Tikmēr Valters Vēveris savā atgriešanās spēlē laukumā pavadīja nedaudz virs 19 minūtēm. Tajās viņš guva 6 punktus, savāca 2 atlēkušās bumbas, atdeva 7 rezultatīvas piespēles un pārtvēra 1 pretinieku raidīto bumbu. Arī viņa precizitāte bija gandrīz nevainojama - realizēti 3 no 4 izpildītajiem metieniem.

Viesu rindās tikmēr tikai viens spēlētājs spēja gūt vairāk kā 10 punktus - Jonass Jarvelainens. Viņš guva 23 punktus, savāca 6 atlēkušās bumbas un bloķēja vienu valmieriešu metienu. Ar to gan bija par maz, lai igauņu klubs spētu izrādīt kādu pretestību pret valmieriešiem. Tiesa, viņa kontā arī 7 tehniskie brāķi. Valmieriešu aizsardzība šoreiz bija neuzlaužama un tas arī atnesa pārliecinošu un ļoti svarīgu uzvaru!

''Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola'' - ''Tallinna Kalev'' 93:54 (26:18, 27:13, 24:13, 16:10)
Dubults 19, J.Kaufmanis 17, Jakovičs 14, Apsītis 14, Jonāts 11, V.Vēveris 6, Engers 6, Klārks 4, Greitāns 2, Zvīnis, R.Vēveris

Nākamā spēle valmieriešiem paredzēta jau 26.janvārī - savā laukumā pret pret ''BK Liepāja'' vienību. Cīņas sākums plkst. 19:00. Spēli iespējams vērot kanāla TV4 tiešraidē, kā arī klātienē. Biļetes iespējams iegādāties zemāk, kā arī uz vietas Valmieras Olimpiskajā Centrā!

Valmieras Olimpiskajā Centrā varēs iekļūt un uzturēties tikai personas ar Latvijā atzītu sadarbspējīgu vakcinācijas pret Covid-19 vai Covid-19 pārslimošanas sertifikātu (attiecas uz visiem vecumiem). Pasākuma laikā obligāti jālieto sejas maska!

Informāciju sagatavoja: Reinis Aumeisters