LBL
07 sept 2021
Valmieriešu rindām pievienojas amerikāņu saspēles vadītājs Kārters

Pirmo reizi, spēlējot Latvijas basketbola spēcīgāko sabiedrībā, "Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola" komandu pārstāvēs profesionāls leģionārs, kurš pastiprinājis komandas saspēles vadītāja pozīciju. Par valmieriešu komandas papildinājumu kļuvis 28 gadus vecais amerikānis Sīdžejs Kārters (C.J. Carter).

Sīdžeis Kārters dzimis Amerikas Savienoto Valstu vidienē - Nebraskas štatā Omahā. Tieši dzimtās pilsētas Omahas universitātē Kārters pavadīja savus koledžas gadus, aizvadot NCAA studentu basketbolā četras sezonas. Savā noslēdzošajā studentu basketbola sezonā 185 cm garais basketbolists bija izteikts Omahas universitātes komandas līderis, izceļoties ar 16,9 punktiem vidēji spēlē.

Profesionālo karjeru Eiropā Kārters uzsāka 2015./2016. gada sezonā, spēlējot Ziemeļmaķedonijas Superlīgā. Pēcāk basketbolists spēlējis arī Kosovā. Pēdējās divas sezonas Kārters pavadījis Kazahstānas vicečempionē "Barsy". Kazahstānas komandā Kārters uzņēmās līdera lomu, aizvadītajā sezonā izceļoties ar vidēji gūtiem 15 punktiem, 4,3 rezultatīvām piespēlēm un 2,1 pārtvertu bumbu kopumā 34 aizvadītās Kazahstānas čempionāta spēlēs.

Roberta Zeiles komentārs: "Esam vienojušies ar Sīdžeju Carter par sadarbību uz vienu sezonu. Pēdējās divas sezonas viņš ir aizvadījis Kazahstānā "Barsy" komandā Arņa Vecvagara vadībā. Kārters bija viena no mūsu prioritātēm šajā starpsezonā kad meklējām spēcīgu spēlētāju, kurš varētu aizstāt iepriekšējo sezonu komandas līderi Edmundu Elksni, kurš šajā starpsezonā devies uz Tartu. Sīdžej, prieks redzēt Tevi mūsu sastāvā!"

Sīdžeja Kārtera komentārs: "Esmu priecīgs būt šeit Valmierā un ar nepacietību gaidu jaunās sezonas sākumu ar jaunajiem komandas biedriem un treneriem! Esmu sajūsmā par komandas šīs sezonas sastāvu. Esmu gatavs radīt troksni tribīnēs un likt citiem līgas spēlētājiem saprast, ka esam ieradušies, lai uzvarētu."

Šī būs "Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola" ceturtā sezonā "Pafbet" Latvijas - Igaunijas basketbola līgā. Iepriekšējos trīs gados komanda spēlēja tikai ar vietējiem basketbolistiem, bet nu Sīdžejs Kārters kļuvis par komandas pirmo profesionālo leģionāru.