LBL
12 aug 2021
Viktors Iļjins pastiprina Valmieras groza apakšu un pievienojas ViA studentu rindām

Ievērojamu papildinājumu 212 cm garā centra spēlētāja Viktora Iļjina personā ieguvis basketbola komandas "Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola" garais gals. Iļjins atgriežas mājās pēc aizvadītas sezonas Beļģijas čempionātā, kļūstot par raženāko basketbolistu, kurš pārstāvējis "Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola" komandas krāsas.

30 gadus vecais Viktors Iļjins pagājušajā sezonā pārstāvēja Beļģijas komandu Briseles "Phoenix", kurā raženais centrs aizvadīja 25 spēles, atzīmējoties ar 6,2 un 3,8 atlēkušajām bumbām. Iepriekš Iļjins guvis ārzemju pieredzi arī Spānijas kluba "Fuenlabrada" sistēmā, kā arī aizpērnajā sezonā pārstāvot Igaunijas vienību "Avis Rapla".

Karjeras labākās sezonas Daugavpilī dzimušais Viktors Iļjins pavadījis Valmierā, kur arī apguvis basketbola prasmes. Centra spēlētājs kļuvis gan par 2013. gada LBL bronzas medaļnieku, gan par 2016. gada Latvijas čempionu. BK "Valmiera" sastāvā Iļjins spēlējis septiņus gadus un šī būs Iļjina astotā profesionālā sezona Valmierā, pirmo reizi spēlējot "Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola" kreklā. Karjeras laikā centra spēlētājs vairākkārt pabijis Latvijas basketbola flagmanī "VEF Rīga", kā arī spēlējis "Jūrmalas" un "Ogres" komandu rindās.

Viktora Iļjina komentārs: "Esmu priecīgs atgriezties mājās un nevaru sagaidīt jaunās sezonas sākšanos. "Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola" ir ambicioza komanda un es ļoti vēlos palīdzēt tai sasniegt visaugstākos rezultātus. Ļoti ceru, ka šosezon līdzjutējiem būs iespēja apmeklēt komandas spēles, jo Valmierā ir vislabākie fani un atmosfēra Vidzemes Olimpiskajā centrā ir neaprakstāma. Uz drīzu tikšanos!"

Roberta Zeiles komentārs: "Prieks, ka pēc trīs sezonām Viktors ir atgriezies mājās, kur viņš aizvadījis savas karjeras labākās spēles. Viktors mūsu redzeslokā bijis katru starpsezonu, kad komplektējam komandu. Lai arī tikai 30 gadu jauns, viņš ir viens no pieredzējušākajiem spēlētājiem un pamatīgs balsts komandai gan uzbrukumā, gan aizsardzībā. Ar Viktoru noteikti rēķinamies ilgtermiņā. Viktor, vēlam Tev panākumus laukumā un skolas solā, kurā šogad atgriezies, papildinot maģistrantu rindas ViA!"

Iepriekš jau vēstīts, ka Edmunda Valeiko trenētajā komandā jaunajā sezonā spēlēs arī Edgars Kaufmanis, Valters Liepiņš, Jānis Engers, Ervīns Jonāts un Klāvs Dubults.