14 apr 2022
Voinaloviča 23 punkti palīdz pieveikt ''Latvijas Universitāti'' ceturtdaļfināla pirmajā spēlē

13.aprīļa vakarā, ''Pafbet'' Latvijas basketbola līgas pirmo izslēgšanas spēli ceturtdaļfināla ietvaros aizvadīja ''Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola'' basketbolisti. Savā laukumā tika uzņemta ''Latvijas Universitāte'' un tika izcīnīts svarīgs panākums ar 75:68. Sērijā līdz trim uzvarām nu valmierieši ir vadībā ar 1:0.

Spēles sākums bija pats grūtākais. Viesi veica pilna laukuma presingu, kas nozīmēja, ka valmieriešiem bija grūti pārvarēt pat laukuma vidusdaļu. Pirmais ceturksnis līdz ar to noslēdzās ar desmit punktu deficītu. Otrajā ceturtdaļā Valmiera atguvās un puslaika pārtraukumā jau deficītu bija sadeldējusi līdz vienam punktam.

Trešais ceturksnis bija vislīdzīgākais visā spēlē. Abas komandas spēlēja piesardzīgi, taču pieļāva arī kļūdas. ''Latvijas Universitāte'' gan tajā bija pārāka par punktu pārāka, taču tik līdzīgs sniegums mačā vēl nebija bijis.

Izšķirošais izrāviens tika veikts ceturtajā ceturksnī, kad lielisku spēli demonstrēja ukraiņu basketbolists Andrijs Voinalovičs. Sportists vairākkārt meta precīzi no groza apakšas un realizēja arī ļoti svarīgu trejaci. Voinalovičs spēli noslēdza ar 23 gūtiem punktiem, četrām atlēkušajām bumbām, divām rezultatīvām piespēlēm, vienu pārtvertu bumbu un diviem bloķētiem metieniem. Sportistam bija gandrīz nevainojama precizitāte. Viņš realizēja septiņus no septiņiem pustālajiem, sešus no septiņiem soda metieniem un vienu no trim tālmetieniem.

Lielisku spēli aizvadīja arī leģionārs Darius Klārks un Jānis Kaufmanis. Klārks komandas bilanci papildināja ar 16 punktiem, bet Kaufmanis ar 12.

''Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola'' - ''Latvijas Universitāte'' 76:68 (15:25, 20:11, 17:18, 23:14)
Voinalovičs 23, Klārks 16, J.Kaufmanis 12, Engers 8, Apsītis 7, Dubults 6 (12 atl.b.), Greitāns 2, Liepiņš 1

Sērijas otrais mačs tiks aizvadīts jau 16.aprīlī, plkst. 17:00. Šoreiz valmierieši par uzvaru cīnīsies ''Rimi Olimpiskajā centrā''. Spēles tiešraidi būs iespējams vērot SportaCentrs.com mājaslapā un kanāla TV4 tiešraidē.