LBL
15 dec 2020
Pirms Ziemassvētkiem vidzemniekiem ļoti svarīga cīņa pret sīkstajiem liepājniekiem

Latvijas - Igaunijas basketbola līgas Latvijas grupā 19. decembrī pulksten 19:00 svarīga spēle norisināsies Vidzemes Olimpiskajā centrā, kur cīņā dosies "Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola" un BK "Liepāja" basketbolisti. Lai saglabātu reālas cerības uz liepājnieku apsteigšanu turnīra tabulā, valmieriešiem šajā mačā obligāti vajadzīga uzvara.

"Pafbet" Latvijas - Igaunijas līgas turnīra tabulas Latvijas komandu grupā valmierieši ar diviem panākumiem 11 spēlēs ieņem piekto pozīciju. Tikmēr "Liepāja" izcīnījusi piecas uzvaras tikpat aizvadītās spēlēs. Lai valmierieši cerētu uz liepājnieku apsteigšanu sezonas laikā, ļoti svarīga var izrādīties savstarpējā spēļu bilance. Tā kā abās komandu iepriekšējās spēlēs pie panākumiem tika liepājnieki, Roberta Zeiles trenētās komandas uzdevums atlikušajās divās komandu cīņās ir tikt pie uzvarām, lai izlīdzinātu savstarpējo bilanci un censtos panākt labvēlīgu gūto un zaudēto punktu attiecību. Tas vienlīdzīgas bilances gadījumā sezonas izskaņā ļautu apsteigt sīkstos pretiniekus. Sestdien neveiksmes gadījumā valmierieši savstarpējo bilanci pret liepājniekiem sezonas atlikušajā daļā nespēs pavērst sev pozitīvi un pretinieku noķert turnīra tabulā būs vairāk nekā sarežģīti. Tādēļ pirms šiem Ziemassvētkiem "Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola" komandai uzvaras izcīnīšana ir ārkārtīgi svarīga. 

Abu vienību pirmajā spēlē 17. oktobrī Valmierā mājinieki bija tuvu panākumam. Četras minūtes pirms spēles beigām valmieriešiem bija šķietami komfortabls desmit punktu pārsvars. Taču spēles izskaņā mājinieki aizmeta garām vairākus metienus un pieļāva kļūdas, ļaujot liepājniekiem veikt 15-0 izrāvienu. Ar mača beigu rezultātu 86:88 tika piedzīvots ļoti sāpīgs zaudējums. Kamēr mājiniekus nespēja glābt Edmunds Elkšņa iespaidīgais "double-double" ar 23 punktiem un 15 rezultatīvām piespēlēm, "Liepājas" labā zem groziem izcēlās Guntis Sīpoliņš, gūstot 20 punktus un izcīnot 12 bumbas zem groziem. Otrajā cīņā 21. novembrī vēlreiz komandas cīnījās ļoti saspringti, nepilnas divas minūtes pirms cīņas izskaņas komandām atrodoties tikai viena punkta atstatumā. Taču mača likteni izšķīra Dāvja Geka lieliskais sniegums, "Liepājas" aizsargam izceļoties ar 21 punktu, kas kurzemniekiem deva uzvaru ar 79:72. Valmieriešu rindās pa 18 punktiem guva Ervīns Jonāts un Edmunds Elksnis, bet ar to nepietika, lai no Kurzemes krastiem aizbrauktu ar panākumu.

Valmiera komandas līderis Edmunds Elksnis arī šajā sezonā ir viens no līgas produktīvākajiem basketbolistiem. Saspēles vadītājs izcēlies ar 18,6 punktiem un 7,4 rezultatīvām piespēlēm vidēji mačā. Vienlīdzīgi atlēkušās bumbas krājuši valmieriešu garie spēlētāji, visiem vidēji mačā izcīnot pavisam nedaudz zem sešām bumbām spēlē. Ervīns Jonāts punktu ailītē gan bijis rezultatīvākais ar 12,3 punktiem. Viņam seko Klāvs Dubults ar 10,3 punktiem, bet pieredzējušā Māra Ziediņa rēķinā vidēji 9,6 punkti mačā.

"Liepājas" rindās spēlē divi mums ļoti labi pazīstami basketbolisti. Pērnajā sezonā "Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola" rindas pārstāvējušie Kurzemes Roberti - Krastiņš un Blumbergs. Liepājnieks Roberts Krastiņš savā dzimtajā pilsētā šajā sezonā atgriezies ar vidēji deviņiem gūtiem punktiem spēlē. Savukārt ventspilnieks Blumbergs, spēlējot tuvāk mājām vidēji ticis pie 7,5 punktiem un piecām izcīnītām atlēkušajām bumbām. "Liepājas" trumpis gan šajā sezonā ir komandas garais gals, kur produktīvi spēlē Iļja Gromovs un Guntis Sīpoliņš. Savukārt perimetrā Artūra Visocka-Rubeņa komandai darbojas saspēles vadītājs Renārs Birkāns un aizsargs Dāvis Geks.

Ievērojot valstī noteiktos Covid-19 ārkārtas situācijas noteikums, mačs norisināsies bez līdzjutēju klātbūtnes tribīnēs. Tādēļ "Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola" atbalstītājus aicinām just līdzi, vērojot mača tiešraidi "Pafbet" Latvijas - Igaunijas basketbola līgas Youtube kanālā. Spēles sākums 19. decembrī pulksten 19:00.

Foto: Uģis Brālēns

-----

Šajā decembrī "Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola" basketbola klubs aicina komandas atbalstītājus un līdzjutējus iesaistīties labdarības akcijā, kurā vēlamies nākt talkā pansionātam "Valmiera". Vairāk lasi ŠEIT!  Lai nāktu talkā ar pansionātā dzīvojošo senioru ikdienā lietotās elektrotehnikas atjaunošanu un uzlabošanu, aicinām savu iespēju robežās veikt ziedojumu elektroniski, veicot maksājumu Valmieras novada fondam.

Rekvizīti:
Valmieras novada fonds
Reģ. Nr. 40008093066
Norēķinu konts LV09HABA0551022993220  
Adrese: Garā iela 10, Valmiera, LV-4201
Maksājuma mērķī norādi: Ziedojums pansionāta "Valmiera" labiekārtošanai.
 
Mūsu labdarības akcijas partneris ir elektropreču veikala "Kvarcs" tīkls Vidzemē un Latgalē.
Akcijā iesaistās arī mūsu draugi "AgroK", "Vaidava Ceramics""Sundin Mežs"Pesto.lv, Valmieras Dizaina un mākslas vidusskola, kā arī Valmieras jaunatnes centrs "Vinda".