LBL
09 dec 2020
Valmierieši otro pamatturnīra daļu uzsāks ar cīņu pret valsts čempioni VEF

"Pafbet" Latvijas - Igaunijas basketbola čempionāta Latvijas grupā regulārās sezonas ekvatoru pārsniegs "Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola" komanda, kas savā laukumā 12. decembrī pulksten 17:00 aizvadīs spēli ar astoņkātējo Latvijas čempionvienību "VEF Rīga". Spēli tiešraidē varēs vērot Best4Sport TV kanālā.

Pamatturnīra pirmā puse valmieriešiem neizvērtās gluži tā kā cerēts. Vairākās saspringtās spēļu galotnēs uzvaras izslīdēja no vidzemnieku pirkstiem. Tā vietā, lai Latvijas komandu konkurencē šobrīd mītu uz papēžiem trešās pozīcijas īpašniecei, valmieriešiem pēc sezonas pirmās puses nākas atrasties piektajā vietā. Lai atgrieztos pareizajā vektorā, pamatturnīra otrajā pusē valmieriešiem vajadzīgs nokārtot uzvaras līdzīgajās spēļu galotnēs un izcīnīt kādas uzvaras pret pirmā trīnieka komandām. Līdz šim Roberta Zeiles vadītā komanda spējusi tikt galā ar studentiem, taču pret objektīvi šīs sezonas galvenajiem konkurentiem liepājniekiem divas reizes panākumi aizgāja Kurzemes virzienā. Sestdien valmierieši stāsies pretī galvaspilsētas komandai - Rīgas VEF.

Turnīra līdervienība "VEF Rīga" šajā sezonā vietējā čempionātā zaudējuma rūgtumu nav jutusi. Visās līdz šim desmit aizvadītājās "Pafbet" Latvijas - Igaunijas līgas spēlēs rīdzinieki ir svinējuši uzvaras. Arī FIBA Čempionu līgā sākums nebūt nav slikts, trīs mačos tiekot pie diviem panākumiem, kas dod cerības Latvijas čempionvienībai cīnīties par iekļūšanu nākamajā turnīra posmā. 

Rīgas klubs starpsezonā veicis kvalitatīvu darbu leģionāru selekcijā, ārzemniekiem demonstrējot produktīvu un arī vizuāli efektīgu sniegumu, regulāri nodemonstrējot iespaidīgus bumbu triecienus grozā no augšas. Ar vidēji 15,7 punktiem vietējā čempionātā izcēlies amerikāņu aizsargs Kails Olmens. Puertoriko izlases basketbolista Aizeja Pinjero rēķinā vidēji 11,8 punkti mačā, bet atlētiskais garā gala spēlētājs Maikls Kaizers izcēlies ar 11,2 punktiem. Starp vietējiem basketbolistiem produktīvākais bijis Aigars Šķēle ar 12,8 punktiem mačā.

Valmieriešu rindās ar 19,2 punktiem mačā rezultatīvākais ir komandas saspēles vadītājs Edmunds Elksnis, kurš ar septiņām piespēlēm mačā ir līgas līderis. Ar 12,7 punktiem vidēji mačā seko Ervīns Jonāts, bet 11,3 punktus vidēji spēlē gūto punktu ailītē sakrājis Valters Vēveris.

Mača tiešraidi sestdien, 12. decembrī pulksten 17:00 rādīs kanāls Best4Sport TV.

Foto: Uģis Brālēns

 

Šajā decembrī "Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola" basketbola klubs aicina komandas atbalstītājus un līdzjutējus iesaistīties labdarības akcijā, kurā vēlamies nākt talkā pansionātam "Valmiera". Vairāk lasi ŠEIT!  Lai nāktu talkā ar pansionātā dzīvojošo senioru ikdienā lietotās elektrotehnikas atjaunošanu un uzlabošanu, aicinām savu iespēju robežās veikt ziedojumu elektroniski, veicot maksājumu Valmieras novada fondam.

Rekvizīti:
Valmieras novada fonds
Reģ. Nr. 40008093066
Norēķinu konts LV09HABA0551022993220  
Adrese: Garā iela 10, Valmiera, LV-4201
Maksājuma mērķī norādi: Ziedojums pansionāta "Valmiera" labiekārtošanai.
 
Mūsu labdarības akcijas partneris ir elektropreču veikala "Kvarcs" tīkls Vidzemē un Latgalē.
Akcijā iesaistās arī mūsu draugi "AgroK", "Vaidava Ceramics", "Sundin Mežs", Pesto.lv, Valmieras Dizaina un mākslas vidusskola, kā arī Valmieras jaunatnes centrs "Vinda".